•  دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۳۹
  •  1 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۱۱۴۱

بازداشت کارمندان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران


مدیر کل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست درباره بازداشت تعدادی از کارمندان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت:پرونده در حال رسیدگی قانونی می باشد و اما بدون شک اعمال نظارت بی اغماض در سازمان حفاظت محیط زیست و برخورد با متخلفان در هرسمتی ادامه خواهد داشت

به گزارش زیست آنلاین ، مرتضی فرید مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست تاکید دارد که فرایند رسیدگی به  پرونده طبق چارچوبهای قانونی و با همکاری دستگاه های نظارتی، امنیتی و قضایی مرتبط طی شود.

وی  یادآوری کرد، موانعی چون  کمبود شدید نیروی متخصص اجرایی، همچنین حجم بالا و تنوع گسترده کارها و مشکلات ساختاری و فرآیندی موجود در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از گذشته تا کنون  باعث شده برنامه های تنظیم شده برای اصلاح و بهبود شرایط اعم از استقرار سیستم تامین کننده سلامت اداری و یا به کارگیری افراد موثر و توانمند با محدودیت مواجه شود.
فرید ادامه داد: البته به وجود تمام این چالش هاو مشکلات از مدت ها پیش سازمان حفاظت محیط زیست  پیگیری برای رفع نیازها و آسیب ها، اجرای دقیق ضوابط و مقررات را شروع کرده ودر حال  انجام اقداماتی شبیه چرخش نیروها اعم از رئیس اداره یا معاونان وی با وجود کمبود شدید نیرو یا تغییر پست ها، نظارت مدام و معرفی افراد متخلف به کمیته تخلفات اداری سازمان، پیگیری برای تامین نیرو است که پیرو این جریان  در سال 1394 بیش از صد نفر از خانواده معظم شهدا به کار گرفته شدند، اما تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله هست.
مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی  عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: پیرو این جریانات ، دفتر بازرسی طی ماه های گذشته ضمن انجام بازدیدهای مکرر از اداره حفاظت محیط زیست استان تهران و شهرستان های تابعه، شروع به مستندسازی و پیگیری تخلفات کرده و  تعدادی از کارکنان متخلف را برای انجام مراحل قانونی روند مقابله با تخلفات به کمیته تخلفات سازمان معرفی کرده است.
 وی افزود: با وجود اصرار و قاطعیت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای داشتن  فضای اداری و مالی سالم و برخورد با هر گونه تخلف فردی یا سازمان یافته در این سازمان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به دلیل مشکلات متعدد مطرح شده نظیرکمبود شدید منابع مالی و انسانی، همچنین برخورداری از موقعیت ویژه پایتخت با مسائلی درگیرشده است که باید در مسیر قانونی، فارغ از هیاهو و جنجال رسانه ای و به رفع چالش هاومشکلات بپردازد.
فرید گفت: رسیدن به وضعیت مطلوب و سالم مستلزم همکاری جدی و مستمر بین قوای مختلف و ارگانهای مرتبط است.
مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: در مورد پرونده مطروح شده نیز، کلیه ارگانهای مرتبط اعم از نظارتی همچون سازمان بازرسی، قوه قضاییه و نهادهای امنیتی در جریان موضوع قرار داده شده اند ولی تا وضوح کامل ابعادموضوع ،لازماست از گمانه زنی ها پرهیز شود.
وی متذکر شد: این چنین اتهام زنی های کلی که مدیران خادم و زحمت کش سازمان حفاظت محیط زیست را نشانه می روند می تواند مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.


 اخبار مرتبط:  

 برچسب ها:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

فرامرز حاجی محمدی
  چهار شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۴:۰۸
نظر به اینکه جناب جمشید آرین اصل اولین مخترع خودروی هوشمند الکتریک جهان ۱۰۰٪ طراحی و تولید ساخت ایران در 14 سال پیش بوده اند که توسط مافیای ایران خودرو و سایپا و عوامل انها در بدنه دولت وزیر محیط زیست / وزیر صنایع و وزیر نفت موجبات یک خیانت ملی و توقف کار ایشان را فراهم نمودند ؛ که خانم ابتکار هم طی نامه ای به جناب آرین اعلام کرد خودرو های الکتریکی هیچگونه آینده ای ندارد ؛ تقاضا میکنم پیگیری رسانه ای کنید.

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا