•  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۰۳:۳۳
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۱۱۴۷

2030

آلمان خودروهای سوخت فسیلی را از سال ۲۰۳۰به بعد شماره گذاری نمی کند


طبق مصوبه شورای فدرال آلمان از سال ۲۰۳۰ تنها خودروهایی که سوخت غیرفسیلی مصرف می‌کنند مجوز شماره‌گذاری می گیرند

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایسنا، ‌ شورای فدرال آلمان (بوندس‌رات) اخیرا تصمیم گرفته که از سال ۲۰۳۰ صدور مجوز برای خودروهای بنزینی و دیزلی (دارای موتورهای احتراقی) و شماره‌گذاری آنها ممنوع شود.

آلمان برای آن که اهداف پیمان اقلیمی پاریس را تامین کند باید تا سال ۲۰۵۰ تولید دی‌اکسید کربن را به میزان ۹۵ درصد کاهش دهد. یکی از تدابیر در این راستا حمایت از تولید و رواج خودروهای برقی است که تا کنون موفقیت بالایی نداشته است.

کمک مالی دولت به خریداران این نوع خودرو هم چندان تاثیر مثبتی نگذاشته، زیرا هنوز در مجموع، قیمت این گونه خودروها در مقام مقایسه بالاست.

به گزارش دویچه‌وله، هفته‌نامه "اشپیگل" در شماره جدید خود که امروز منتشر شده می‌نویسد که به نسخه‌ای از این مصوبه دست یافته است. در این مصوبه از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته می‌شود که مالیات و عوارض بر خودروهای دیزلی و بنزینی در کشورهای عضو را با توجه به ضرورت حمایت از حمل و نقلی که با پخش و نشر گازهای گلخانه‌ای همراه نباشد ارزیابی کند و آنها را در تعیین این مالیات‌ها و عوارض را به جهتی سوق دهد که تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای غیربنزینی و غیردیزلی امکان شماره‌گذاری و دریافت مجوز پیدا کنند.

نروژ نیز اخیرا اعلام کرده که از سال ۲۰۲۵ تنها به خودروهایی مجوز خواهد داد که از سوخت‌های غیرفسیلی استفاده کنند. افزایش تدریجی  قیمت بنزین گامی در این راستاست.


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا