•  سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۰۳:۰۲
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۱۹۳۴

مسافران قطار هزار و یکشب به ایران رسیدند


سفرهای قطار گردشگران خارجی که از سه سال پیش رونق پیدا کرده است به ایران رسید تا گردشگران آسیایی و اروپایی ایران را به نظاره بنشینند.


به گزارش زیست آنلاین ،سفرهای قطاری گردشگران خارجی در ایران از حدود سه سال پیش رونق پیدا کرده، تا کنون دو شرکت خصوصی اروپایی موفق به دریافت مجوز ورود قطار به ایران شده‌اند و طبق گفته مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن،  از سه سال گذشته تاکنون، ۱۳ قطار گردشگری بین‌المللی با امنیت و ایمنی کامل در داخل کشور تردد کرده‌اند و قرار است چهاردهمین قطار گردشگری بین‌المللی به نام "هزار و یک شب" از ۲۵ فروردین‌ ماه با حضور اتباع کشورهای آلمان، سوئیس، روسیه، مکزیک، ترکیه، فنلاند و دانمارک، سفر خود را در ایران آغاز کند.
مسیر حرکت این تور ریلی از سرخس به عنوان مسیر ورودی به کشور آغاز می‌شود و در ادامه از شهرهای مشهد، یزد، اصفهان و شیراز گذر می‌کند.
تا یک سال پیش قطار "هزار و یک شب" در یک برنامه‌ی ترکیبی با کشور ترکیه، گردشگران را راهی ایران می‌کرد، اما تنش‌ها و ناامنی‌های داخل این کشور مسیر این قطار گردشگری را همانند "عقاب طلایی دانوب" که قبلا از مجارستان، رمانی، بلغارستان و ترکیه وارد ایران می‌شد، تغییر داد. مرز ورودی این قطارهای گردشگری از کشور ترکمنستان است که طبق گفته مجریان ایرانی این تورها، چندان مساعدتی در ورود این قطارها از جانب این کشور در کار نیست و هر بار چالش و معطلی در مرز سرخس پیش می‌آید.  
منبع : ایسنا


 اخبار مرتبط:  

 برچسب ها:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا