•  چهار شنبه ۲۲ آذر۱۳۹۶ , ساعت ۰۶:۰۰
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۶۴۷۰

فیلمبرداری از اعماق دریاها با یک زیردریایی خودران 6 کیلویی


یک شرکت چینی- تایوانی، برای فیلمبرداری از عمق دریاها، یک زیردریایی کوچک بدون سرنشین ابداع کرده است.

به گزارش زیست آنلاین، زمانی به ‌ندرت حرفی از زیردریای‌های کوچک بدون سرنشین به میان می‌آمد اما اکنون، شمار زیادی از این محصولات در مراحل گوناگون تولید هستند. نمونه‌های اخیر این زیردریایی‌ها، "الک" (Allec)، "بلوواتر1" (BlueWater 1) و "گلادیوس" (Gladius)هستند. یکی از آخرین نمونه‌هایی که عرضه شده زیردریایی "فیفیش پی 3" (FiFish P3)با قدرت تصویربرداری 4k است که توسط شرکت چینی- تایوانی (Qysea) تولید شده است.

این زیردریایی خودران سه موتوره که شش کیلوگرم وزن دارد، می‌تواند تا عمق حداکثر 100 متر(328 پا) پایین برود و با یک کابل الکتریکی به اپراتور وصل شود. انتهای کابل مستقیما به یک کنترل‌کننده دو دسته‌ای متصل است که برای راندن از راه دور p3 استفاده می‌شود.

گوشی هوشمند فرد هدایت کننده روی کنترلر سوار می‌شود و در آنجا از یک اپلیکیشن iOS یا اندروید برای نمایش ویدئوی زنده‌ای که با دوربین زیردریایی فیلمبرداری شده، استفاده می‌کند. اگرچه فیلم با وضوح K/30fps 4 روی P3 ضبط می‌شود، با وضوح حداکثر p1080 25fps/ قابل پخش است.

به گزارش ایسنا، این زیردریایی از یک دوربیت سونی 20 مگاپیکسلی با حسگر CMOS که قابلیت ثبت تصاویر با هشت درجه روشنایی بسته به شرایط را دارد، بهره می‌برد.


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
برگزاری اجلاس جهانی آب در تهران
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا