•  چهار شنبه ۲۲ آذر۱۳۹۶ , ساعت ۰۹:۰۰
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۶۴۷۷

دفن غیراصولی سالانه یک هزارتن زباله بیمارستانی در فارس


هرچند درسال های اخیر برای دفن اصولی و بهداشتی زباله های بیمارستانی در استان فارس اقدامات قابل توجهی انجام شده اما به گفته مسئولان حفاظت محیط زیست فارس هنوز یک هزار تن زباله عفونی در این استان به صورت غیراصولی دفن می شود و می تواند تهدیدی برای سلامت فردی و اجتماعی مردم باشد.

به گزارش زیست آنلاین، سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اظهار داشت: شرایط دفن زباله های بیمارستانی در فارس در سالهای گذشته بسیار وخیم تر از شرایط کنونی بوده است و اکنون از 74 بیمارستان فعال در استان فارس 61 بیمارستان دستگاه اتوکلاو و زباله سوز دارند اما همین تعدادی هم که هنوز دستگاه اتوکلاو ندارند برای سلامت و بهداشت مردم می تواند تهدید باشد.

نبی الله مرادی ادامه داد:اکنون برخی از بیمارستان هایی که دستگاه اتوکلاو ندارند با سایر بیمارستان ها برای دفن بهداشتی زباله قرارداد می بندند اما محیط زیست به این موضوع قانع نیست و نظارت ها و پایش مستمر را ادامه می دهیم تا روزی که حتی یک بیمارستان فارس هم فاقد دستگاه زباله سوز یا اتوکلاو نباشد.

محسن جعفری نژاد معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس هم به خبرنگار ایرنا گفت : 35 بیمارستان از 39 بیمارستان شیراز مجهز به دستگاه اتوکلاو و بی خطر ساز پسماند شده اند، در واقع تنها شهری که دراستان فارس سایت بهداشتی و اصولی دفن زباله های بیمارستانی دارد شیراز است.

وی ادامه داد:‌ در سایر شهرستان ها کاملا منطبق با معیارهای زیست محیطی زباله های عفونی دفن نمی شود.

به گزارش ایرنا، جعفری نژاد افزود: در مجموع چهارهزار تن پسماند عفونی دراستان فارس به صورت بهداشتی و بی خطر سازی شده و یک هزار تن بدون بی خطر سازی شده دفن می شود.


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
برگزاری اجلاس جهانی آب در تهران
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا