•  شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۰۹:۳۰
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۷۲۴۲

انرژی بادی نزدیک به نیمی از برق دانمارک را تأمین می کند


زیست آنلاین: کشور دانمارک در سال 2015 توانسته بود رکورد تولید 42 درصد از برق توسط انرژی باد را در کارنامه خود ثبت کند و این رکورد اکنون با تعداد 20 درصد توربین کمتر، در سال 2017 به 43/6 درصد رسید.

به گزارش زیست آنلاین، دانمارک با تأمین تقریبا نیمی از برق خود از انرژی باد، یک رکورد جدید انرژی تجدید پذیر را در سال 2017 به دست آورد. این منبع تجدید پذیر 43/6 درصد از تقاضای برق این کشور را تامین می کند که رکورد آن در سال 2015 که 42 درصد بود را شکست. تنها چند سال باقی مانده است که این کشور بتواند 50 درصد از برق خود را از انرژی باد دریافت کند. طبق گفته شرکت Renewables Now، توربین های بادی در سال 2017 به طور به طور ویژه ای فعالیت داشتند و در طول 12 ماه 14.700 گیگاوات ساعت برق تولید تولید کردند که خود یک رکورد جدید است. از سال 2001، هرچند حدود 20 درصد توربین های کمتری در این کشور وجود دارد، اما ظرفیت انرژی بادی فعال در این کشور دو برابر شده است. این به بدان دلیل است که توربین های امروز بزرگتر و کارآمدتر هستند. این کشور 5/3 گیگاوات نیروگاه بادی در زمین و دریای آزاد نصب کرده است و بیشتر توربین های دریایی بعد از سال 2001 نصب شده اند.

تا سال 2020، دانمارک می تواند تقریبا نیمی از برق خود را از طریق باد به دست آورد. تا آن زمان این کشور باید قادر به تولید 80 درصد برق خود از منابع تجدیدپذیر از جمله زیست توده و انرژی خورشیدی باشد.

طبق اظهارات نخست وزیر لارس لوکاس راسموسن در سخنرانی سال جدید، یکی از بزرگترین شرکت های ساخت توربین بادی در جهان، با نام Vestas، در دانمارک مستقر است و شرکت های بزرگ دانمارکی، تکنولوژی سبز خود را در سراسر جهان به فروش می رسانند. مدیر عامل شرکت، لارس آگارد، گفت که نقاط عطف تولید انرژی مانند نرخ 43/6 درصد، کمک می کند راه حل های دانمارکی را در دستور کار قرار دهند. در پایان سال 2017، Vestas یک سفارش احداث نیروگاه 96 مگاواتی را برای یک مزرعه باد در هند اعلام کرد./منبع: inhabitat


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
برگزاری اجلاس جهانی آب در تهران
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا