اجتماعی
کد مطلب: 81386
12:13
22 مرداد 1398

۴۰ میلیارد ریال به آب پایدار مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه ملی برای ایجاد زیرساخت‌های آب آشامیدنی پایدار در مناطق عشایری استان اختصاص یافته است.

به گزارش زیست آنلاین، مجید علی پور اظهار داشت: این میزان اعتبار برای ایجاد شبکه آب پایدار آشامیدنی به صورت نقدی اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده چند طرح نیمه تمام آب آشامیدنی در مناطق مختلف عشایری کهگیلویه و بویراحمد تکمیل و بهره برداری خواهد شد.

علی پور عنوان کرد: طرح های ایجاد شبکه آب آشامیدنی در مناطق دلی مهتاب در دیشموک و سرگچینه از مهمترین این طرح هاست.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بخش عمده ای از آب آشامیدنی مناطق عشایری استان از طریق آبرسانی سیار تامین می شود تاکید کرد: ایجاد زیرساخت های آب پایدار از مطالبات به حق عشایر استان است.

وی گفت: در زمان حاضر ۲۴ تانکر آبرسانی به صورت روزانه کار تامین آب مورد نیاز مصرفی عشایر این استان را انجام می دهند.

علی پور اظهار داشت: مناطق عشایری که نیاز به آبرسانی سیار دارند شناسایی شده اند و کار توزیع و انتقال آب به این مناطق به صورت روزانه انجام می شود.

وی بیان کرد: برخی مناطق عشایری استان به سیستم انتقال آب لوله کشی مجهز شده اند و جاهایی که از این امر بی بهره اند در صورت نیاز آبرسانی سیار انجام می شود.

 به گزارش ایرنا، جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد با یک‌میلیون رأس دام سبک و سنگین ۳۵ درصد صنایع‌دستی شامل ۱۰ هزار مترمربع انواع گبه، جاجیم، قالی، گلیم و فرش این استان را تولید می‌کند. 
۱۲ درصد از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب ۱۱ هزار خانوار با جمعیتی معادل ۷۰ هزار نفر عشایر هستند. 
هشت ایل بومی و سه ایل غیربومی با ۱۳ زیست‌بوم در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.